اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

آلودگی هوا و ارتباط آن با دوره قائدگی

0

تحقیقات جدید نشان می دهد که دخترانی که در زمان اولین دوره قائدگی خود در آلودگی هوا قرار بگیرند ممکن است چرخه نامنظم داشته باشند.
براساس یک مطالعه در مجله انسانی تولید مثل، علت مستقیم، بین آلودگی هوا و چرخه قاعدگی نامنظم برای زنان جوان، پیدا کرده اند. هنگامی که زنان در معرض سطوح بالای ذرات در دبیرستان قرار میگیرند، احتمال شانس بیشتری برای قاعدگی نامنظمو زمان طولانی تر برای منظم بودن در دبیرستان و در اوایل بزرگسالی وجود دارد.

این مطالعه توضیح می دهد که تحقیقات قبلی آلودگی هوا را که بر فعالیت هورمونی تأثیر می گذارد پیدا کرده است و هورمون ها در تنظیم دوره ها نقش دارند.

تحقیقات قبلی همچنین نشان می دهد که ارتباط بین آلودگی هوا و ناباروری و سایر مسائل مربوط به سیستم تولید مثل زنان، مانند وضعیت هورمونی سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز وجود دارد.

یافته های جدید بر این ایده ها استوار است. آنها بر اساس اطلاعات مربوط به تقریبا 35،000 زن، از جمله مقدار متوسط ذرات درون منطقه آنها در طول دوره های دبیرستان و مدت زمان آن گزارش شده است که آنها را از اولین دوره قائدگی تا اخرین ان به طور منظم بوده است.

محققان نوشتند: “قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در نوجوانان در دوران بارداری بسیار مهم است.” “داده های این مطالعه با ادبیات موجود در مورد آلودگی هوا و بیماری های دستگاه تناسلی مطابقت دارد.”

پس از آن کاهش آلودگی هوا می تواند سلامت زنان را بهبود بخشد.

“در حالی که اثرات آلودگی هوا به بیماری های قلبی عروقی و ریه مرتبط است، این مطالعه نشان می دهد که ممکن است سیستم های دیگری مانند سیستم اندوکرین تولید مثل وجود داشته باشند که تحت تاثیر قرار گرفته اند.” دکتر Shruthi Mahalingaiah، دانشکده پزشکی بوستون. “تاثیرات بر روی بیماری های انسانی ممکن است از طریق کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سطح جهانی و فردی باشد.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری