اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

باروری آسان برای زنان بالای 40 سال

0

زنانی که برای رسیدن به اهداف خود برنامه های مادری خود را در نظر می گیرند اغلب در هنگام تلاش برای بارداری با چالش مواجه می شوند. در حال حاضر، یک مطالعه جدید ممکن است یک گام نزدیک تر به یافتن یک راه حل ممکن برای کمک به زنان مسن تر باشد.

دانشمندان دانشگاه ادینبورگ توانستند یک هورمون باروری را شناسایی کنند که شرایط رحم را بهبود می بخشد و آن را برای بارداری آماده می کند. بر اساس یک مقاله منتشر شده در مجله پزشکی Fertility and Sterility، هورمون Dehydroepiandrosterone یا DHEA قادر به افزایش تعداد پروتئین هایی است که باعث ایجاد رحم منجر به تخمک می شود.

به طور معمول، رحم هورمون ها را در طول چرخه قاعدگی که سیگنال بستن رحم را ایجاد می کند برای ایجاد پروتئین اضافی برای کمک به تخم های بارور شده به آن متصل می کند. همانطور که این تولید با زمان کاهش می یابد، احتمال تخم گذاری تخم های بارور کاهش می یابد، و برای زنان باردار در سن بالا باروری مشکل تر می شود.

برای این تحقیق، آزمایشات بر روی بافت اهدا شده توسط زنان در 40 سالگی انجام شد که تحت عمل جراحی غیر مرتبط بودند. دانشمندان کشف کردند که با درمان سلول های انقباض رحم با DHEA، افزایش تولید پروتئین مورد نیاز برای کاشت، افزایش یافت.

علاوه بر این، آن را نیز تولید آندروژن فعال – گروهی از هورمون های موجود در مردان را افزایش داد.

دکتر Douglas Gibson، مدیر مرکز تحقیقات پزشکی (MRC) مرکز التهاب، گفت: “یک تخم مرغ لقاح تنها در صورتی که شرایط درست باشد، تحریک می شود و ما مشتاقانه دیدیم که DHEA و آندروژن ها ممکن است به بهبود این محیط در سلول کمک کنند.” تحقیقات در دانشگاه ادینبورگ: “یافته های ما به ما کمک می کند مطالعات برای درمان های بالقوه را توسعه دهیم، اما قبل از اینکه بتوانیم بگوییم که آیا این روش می تواند برای کمک به زنانانی که در حال نابارور هستند، نیاز بیشتری به تحقیق لازم باشد.”

با در نظر گرفتن مرحله اولیه تحقیق، تیم قادر به تأیید نبود که آیا درمان DHEA می تواند به زنان مبتلا به مشکلات باروری کمک کند. با این حال برای کشف راه جدید وعده داده است.

به طور معمول، باروری زنان از سن 30 سالگی شروع به کاهش می کند. زنان 40 ساله خود تخمک کمتری دارند و شانس بیشتری برای این تخم های دارای اختلالات ژنتیکی وجود دارد که می تواند احتمال بروز سقط جنین، نقص های مادرزادی و مشکلات سلامتی نوزادان را افزایش دهد. با در نظر داشتن این موضوع، تعداد روزافزونی از زنان برای گریزاندن تخمک یا انجماد تخمک خودبه امید گرفتن بارداری در یک زمان بعد از آن تصمیم می گیرند.


در عین حال، دانشمندان هنوز برای شناسایی محیط دقیق تخمک های بارور نیاز به پیوند سالم دارند. تحقیقات در این زمینه، تیمی از مرکز تحقیقات Trofoblast در دانشگاه کمبریج را برای ایجاد مدل های کاربردی مینیاتوری (organoids) رحم در یک محیط آزمایشگاهی هدایت کرد، در امید به درک بهتر مراحل اولیه حاملگی.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری