اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

بررسی عوامل خطر آپنه خواب در زنان باردار

0

خرناس،پیری و چاقی ممکن است خطر ابتلا به آپنه خواب در زنان باردار را افزایش دهد یا تنفس را در طول خواب متوقف کند – طبق محققانی که موسسه ملی بهداشت آن را تأمین می کند. این مطالعه که در مجله آمریکایی زنان و زایمان منتشر شده بود، توسط موسسه ملی بهداشت، انسداد و توسعه انسانی یونیس کندی شریور (NICHD) و موسسه ملی قلب، ریه و خون حمایت شد.

“مطالعه ما راه آسان و ارزان برای بررسی تعداد زیادی از زنان در معرض خطر آپنه  خواب در طول بارداری را پیدا کرد، گفت:در حال حاضر، این بدان معنی است که ما قادر خواهیم بود تا زنان را شناسایی کنیم که ممکن است از تست های بیشتری بهره مند شوند. بر اساس آنچه که در مطالعات آینده یاد می گیریم، یافته های ما نیز می تواند منجر به بهبود نتایج حاملگی شود.”

محققان دریافتند که آپنه خواب در خانمها در معرض خطر ابتلا به اختلالات فشار خون بالا و دیابت بارداری است. در حال حاضر هیچ رهنمود پزشکی یا توصیه های درمانی برای آپنه خواب در دوران بارداری وجود ندارد. NIH در حال حاضر از مطالعه درمان های بالقوه آپنه خواب وابسته به بارداری پشتیبانی می کند و در حال برنامه ریزی یک برنامه بزرگتر است که توسط NICHD تامین می شود.

در مطالعه حاضر شرکت کنندگان به پرسشنامه های مربوط به عادات خواب، خروپف و خواب آلودگی روزانه در اوایل بارداری (6 تا 15 هفته) و میانه بارداری (22 تا 29 هفته) پاسخ دادند. زنان نیز با استفاده از دستگاه مانیتورینگ در خانه تحت آزمایش آپنه خواب قرار گرفتند.

محققان دریافتند که 3.6 درصد از 3،264 زن در اوایل بارداری و 8.3 درصد از 2،512 زن در اواسط بارداری دارای آپنه خواب بودند. عوامل خطر برای داشتن این بیماری عبارتند از خروپف مکرر (سه شب یا بیشتر در هفته)، سن مادر بزرگتر و داشتن اضافه وزن یا چاقی با تعیین شاخص توده بدنی (BMI).

از آنجا که خطر برای هر زن متفاوت است با توجه به ویژگی های فردی تعیین میشود، نویسندگان یک ماشین حساب با استفاده از سن مادر، شاخص توده بدنی و فرکانس خروپف برای رسیدن به احتمال آپنه خواب او در اوایل و اواسط بارداری ایجاد شده است. این ابزار ممکن است توسط ارائه دهندگان مامایی برای شناسایی زنان در معرض خطر برای آن استفاده شود، بنابراین می توان آنها را برای آزمایش قطعی فرستاد.

یک درمان معمول برای آپنه خواب، فشار پیوندی مثبت هوایی (CPAP) است که شامل پوشیدن یک ماسک است که بر روی بینی یا بینی و دهان قرار دارد. هوا از طریق یک لوله متصل به ماسک پمپ می شود و فشار را به راه های هوایی افزایش می دهد تا آنها را از خفگی در خواب نگه دارد. دکتر ردی توضیح داد که در حال حاضر شناخته شده نیست که در صورت استفاده از CPAP در دوران بارداری از فشار خون بالا، دیابت و یا سایر عوارض آپنه خواب جلوگیری شود. او افزود که زنان باردار که دارای آپنه خواب هستند یا فکر می کنند آپنه خواب دارند باید نگرانی های خود را با یک پزشک در میان بگذارند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری