اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

آزمایش آب برای درمان بیماری کلیوی پلی کیستیک

0

این تیم آزمایش بالینی را انجام میدهد تا در صورت نوشیدن مقادیر مناسب آب، بتواند به درمان این بیماری کلیوی مرگبار قبل از اینکه به نارسایی کلیه برسد، کمک کند.

آزمایشی که PREVENT-ADPKD نامیده می شود، کار تیمی است  از جمله دکتر آنت وانگ، پروفسور دیوید هریس، کارلی مانیککس و دکتر گپی رانگان از بیمارستان Westmead، آزمایش PREVENT-ADPKD را انجام دادند تا ببینند آیا مصرف آب میتواند به کاهش تشکیل کیست در کلیه ها که بیشتر به آسیب آنها منجر می شود.موثر است؟

دکتر رانگگان توضیح داد که وقتی آب کم شود باعث رشد کیست می شود، بنابراین برای اطمینان از تشنگی، ضروری است. وی افزود که یکی از بزرگترین چالش های درمان ADPKD این است که آن قابل درمان است.

در نهایت بیش از نیمی از بیماران در معرض نارسایی کلیه قرار می گیرند که به طور منظم دیالیز و پیوند کلیه نیاز دارند. این آزمایش نتایج دلگرم کننده را نشان می دهد، مصرف آب مناسب می تواند پیشرفت آسیب کلیه را قبل از اینکه به نارسایی کلیه منجر شود متوقف کند. دکتر رانگان: “آب” درمان ارزان، ایمن و موثر است. “

این تیم قبلا مطالعات حیوانی انجام داده است که نشان می دهد افزایش مصرف آب می تواند باعث کاهش رشد کیست در حیواناتی شود که به منظور ایجاد کیست های کلیه ایجاد شده اند. این اولین مطالعه برای نشان دادن نحوه مصرف آب به انسان ها با ADPKD می باشد.

آزمایشی که به مدت سه سال انجام خواهد شد، یک کارآزمایی بالینی تصادفی خواهد بود و تصویر برداری از MRI برای ارزیابی میزان این کیست ها در کلیه ها مورد استفاده قرار می گیرد. بیش از 240 نفر در این مطالعه ثبت نام کرده اند و نتایج تا سال 2020 انتظار می رود که منتشر شود.

بیماری کلیوی پلی کیستیک یک بیماری ارثی ژنتیکی است که در آن صدها کیست کوچک یا کیسه های مایع پر شده در بافت های کلیه سالم رشد می کنند. این کیست ها در نهایت تمام بافت های سالم را پوشش می دهد و کلیه را از بین می برد و عملکرد آن را کاهش می دهد.

این کیست ها در دوران کودکی ظاهر می شود و سالانه 5 تا 10 درصد رشد می کند. یکی از 2500 نفر از PKD رنج می برد و این باعث می شود PKD یکی از شایع ترین بیماری های ژنتیکی ارثی کلیه باشد. این بیماران در نهایت نیاز به دیالیز برای عملکرد منظم و پیوند کلیه در نهایت برای بقا دارند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری