اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

هدف سرکوب کننده و درمان سرطان پستان “سه گانه منفی”

0

مطالعه ای که به بررسی ویژگی های سرطان پستان “سه گانه منفی” می پردازد نشان داد که از دست دادن یک سرکوب کننده خاص تومور، سرنخ هایی در مورد روش های بالقوه درمان جدید ارائه می دهد.تجزیه و تحلیل، که توسط محققان از دانشگاه آریزونا و تحقیقات Cancer Research انگلستان انجام شد، نشان داد که سرطان پستان سه گانه منفی که از بین برنده تومور رتینوبلاستوما (RB) است، مستعد ابتلا به داروهایی است که پروتئین های خاصی را به سلول تقسیم می کنند.

سرطان های پستان سه گانه منفی دارای سه گیرنده نیستند که می تواند توسط دارو مورد هدف قرار گیرد، به این معنی که گزینه های درمان در حال حاضر محدود به پرتودرمانی یا شیمی درمانی هستند.

فقدان استراتژی شخصی برای اعمال پزشکی بر اساس ویژگی های خاص تومور بیمار یکی از چالش های درمان سرطان در درمان سرطان پستان منفی سه گانه است،

Witkiewicz و تیمش  قبلا مشخص کرده اند که حدود 20 تا 30 درصد از سرطان های سه گانه منفی پستان سرکوب کننده تومور RB را از دست داده اند. محققان در مورد اینکه آیا از دست دادن RB می تواند به عنوان یک هدف مواد دارویی استفاده کند یا خیر، تحقیقات انجام شده برای عواملی که می تواند سرطان سینه های سه گانه منفی RB را هدف قرار دهد، انجام داده اند.

آنها دریافتند که تومورها در معرض موادی  هستند که دو پروتئین ARUK نامیده می شوند و AURK، که عامل اصلی جداسازی سلول ها است، و همچنین یک پروتئین به نام CHK1 که برای تکثیر DNA مورد نیاز است، هدف قرار می گیرد. این پروتئین ها می توانند به عنوان نشانگرهای تومور، خواص سرطانی عمل کنند که پزشکان می توانند در خون اندازه گیری می کنند تا بیشتر بدانند که کدام راه درمان مناسب است.

محققان دریافتند که تومورهای سینه منفی سه گانه RB کمبود این بیومارکرها را بیان می کنند. توسعه داروهایی که می تواند این نشانگرهای زیستی را هدف قرار دهد ممکن است یک استراتژی جدید برای درمان این 20 تا 30 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پستان سه گانه باشد.

اریک کاندوزن، استاد پزشکی دانشگاه کالج پزشکی دانشگاه آریزونا می گوید: “این مطالعات اهمیت فهمیدن ویژگی های بنیادی توزیع سلول های تومور را تشریح می کند و مشخص می کند چگونه با آسیب زدن به تومور از روش خاص، داروهای جدید مورد استفاده قرار گیرد.

تیم در حال حاضر برنامه ریزی برای بررسی مهارکننده های PLK1، AURK و CHK1 در آزمایشات بالینی برای آزمایش اثربخشی داروهایی که سرطان سینه سه گانه منفی RB را هدف قرار می دهند, هستند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری