اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

مطالعه نشان می دهد که حافظه عضلانی در سطح DNA وجود دارد

0

یک مطالعه برای اولین بار نشان داده است که عضلات انسانی دارای “حافظه” رشد زودرس – در سطح DNA هستند.دوره های رشد عضله اسکلتی به وسیله ژن های عضله به یاد می آیند، و به آنها کمک می کند بعدا در زندگی بزرگتر شوند.

مطالعه ای که به رهبری محققان دانشگاه Keele برای اولین بار نشان داده است که عضلات انسانی “حافظه” رشد زودرس دارند که در سطح DNA قرار دارند.

دوره های رشد عضله اسکلتی به وسیله ژن های عضله به یاد می آیند، و به آنها کمک می کند بعدا در زندگی بزرگتر شوند.

این تحقیق که در گزارشهای علمی منتشر شده است می تواند پیامد های گسترده ای برای ورزشکاران با استفاده از داروهای ساخت عضلانی افزایش دهنده عملکرد داشته باشد؛ چرا که این داروها می توانند تغییرات طولانی مدت ایجاد کنند و منافع کوتاه مدت را نادیده بگیرند.

با استفاده از آخرین تکنیک های گسترده ی ژنوم، محققان Keele همراه با دانشگاه های لیورپول John Moores، Northumbria و Manchester Metropolitan، بیش از 850،000 سایت را در DNA انسانی مطالعه کردند و ژن هایی را که با برچسب های شیمیایی خاص مشخص شده اند یا بدون علامت مشاهده کردند، کشف کردند. هنگامی که عضله بعد از ورزش رشد می کند، سپس به حالت طبیعی بازمیگردد و سپس بعد از ورزش دوباره رشد می کند.

این نشانگرها یا برچسبهای شناخته شده به عنوان تغییرات اپی ژنتیک به ژن گفته می شود که آیا باید فعال یا غیرفعال باشد، و یا دستورالعمل هایی را برای ژن برای روشن یا خاموش شدن بدون تغییر DNA خود ارائه دهد.

دکتر آدام شارپلس، نویسنده ارشد و متخصص مطالعات و مدرس ارشد فیزیولوژی عضلانی سلولی و مولکولی در دانشگاه کیلی و دانشجوی دکترای خود رابرت سایبورن توضیح داد:

“در این مطالعه ما نشان دادیم که ژن های عضله در هنگام استفاده از این اطلاعات اپی ژنتیک بدون توجه به آن رشد می کنند، مهم این است که این ژن ها حتی زمانی که ما دوباره ماهیچه را از دست می دهیم، غیرقابل انقباظ می شوند، اما این عدم تایید کمک نیست تا” به میزان بیشتر و با افزایش رشد عضلانی در پاسخ به تمرین در زندگی بعد از آن همراه است نشان دادن حافظه اپی ژنتیکی از رشد عضلات زندگی قبلی!

این تحقیقات در مورد نحوه تمرین ورزشکاران، بهبودی از آسیب ها و همچنین پیامدهای بالقوه گسترده ای برای ورزشکاران مورد تقلب قرار گرفته است.

دکتر شارپلز توضیح داد: “اگر عضله ورزشکار رشد کند و پس از آن مجروح و یا باعث بین رفتن عضلات شود، اگر ما می دانیم که ژن مسئول حافظه عضلات” است، ممکن است به  بهبودی آنها کمک کند. تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی برنامه های مختلف ورزش می تواند ژن های حافظه عضله را فعال کند. “

آقای Seaborne ادامه داد: “اگر یک ورزشکار نخبه مصرف داروهای افزایش دهنده عملکرد را برای انباشت عضله بکار ببرد، عضلات آنها ممکن است حافظه ای از رشد این عضله قبلی را حفظ کنند.  ممکن است همچنان به نفع رقبا باقی بماند، زیرا مصرف داروها در ابتدای زندگی، به رغم مصرف بیشتر مواد مخدر، هنوز ادامه دارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری