اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

با خوردن زنجبیل لاغر شوید

0

زنجبیل با طبع گرم و خشکی که دارد برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری خطرناک از جمله سرطان ، فشار خون ، آلزایمر ، مشکلات قلبی و عروقی و حتی برای درمان مشکلات سطحی مثل تهوع و کاهش درد مفید خواهد بود . علاوه بر این موارد ذکر شده این ادویه با طعم تندی که دارد کمک خوبی به کاهش وزن می کند . در این پست از سایت دکتر طب قصد داریم مطالبی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم .

 

زنجبیل

 

افزایش سوخت و ساز بدن با زنجبیل

طبع گرم و مزه تندی که زنجبیل دارد کمک زیادی به کاهش وزن می کند . به این صورت که هر غذایی که تند باشد یا به نحوی باعث بالا رفتن دمای بدن شود ، سوخت و ساز بدن و متابولیسم را افزایش داده و چربی های بدن را می سوزاند و همین باعث کم شدن وزن می شود .

از طرفی این ادویه باعث کاهش اشتهای طبیعی بدن می شود که این موضوع هم باعث لاغری شده هم از حالت تهوع های سر صبح جلوگیری می کند . کمکی که زنجبیل به هضم غذا می کند موجب حرکت درست غذا در روده ها شده و همین نیز علتی برای کاهش وزن است .

 

آب شدن چربی شکم با زنجبیل

خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهاب این ادویه باعث هضم بهتر غذا شده و مواد سمی بدن را دفع می کند و همین سم زدایی باعث شده وزن کاهش یابد . همچنین با فعل و انفعالات مربوط  به سوخت و ساز موجب شده چربی های ناحیه شکم را می سوزاند . یک روش برای آب شدن چربی های شکم استفاده از انواع نوشیدنی های زنجبیل است .

 

نوشیدنی های “زنجبیل”

چای زنجبیل و لیمو : به اندازه یک فنجان آب را بجوشانید و کمی از ریشه این ادویه را اضافه کنید بعد کمی جوشیدن نصف لیمو ترش را داخل چایی بریزید . چند دقیقه بعد زیر چای را خاموش کنید . اگر طعم این چای را دوست ندارید می توانید کمی عسل را با چای مخلوط کنید . این چای بخاطر وجود ویتامین سی و آنتی اکسیدان سموم بدن را پاک کرده و باعث لاغری می شود .

چای سبز با زنجبیل : هم چای سبز و هم “زنجبیل” بخاطر آنتی آکسیدان بالا و بالا بردن سوختن ساز بدن گزینه خوبی برای لاغری هستند . پس استفاده همزمان این دو باهم بسیار تاثیر گذار خواهد بود. یک تکه از زنجبیل را با آب بجوشانید بعد از چند دقیقه شعله را خاموش کنید . سپس یک قاشق غذا خوری به آن چای سبز اضافه کنید . 10 دقیقه بعد چای کاملا دم کشیده و آماده خوردن است .

 

چای با زنجبیل
doctorteb.ir

 

در کنار هر گونه نوشیدنی برای لاغری  باید اصول تغذیه ای مناسبی داشته باشید و و ورزش های هوازی و غیر هوازی مخصوص را در برنامه روزانه خود قرار دهید .  قطعا مصرف تنهای این نوشیدنی یا هر ماده خوراکی کمکی زیادی به کاهش وزن نخواهد کرد . اگر قصد دارید از انواع چای با این ادویه لاغر شوید حتما در یک بازه چهل و پنج روزه خورده شود . به این صورت که بعد یک ماه مصرف منظم 15 روز خوردن آن را کنار بگذارید و بعد دوباره 15 روز دیگر بخورید.

 

منبع : doctorteb.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.