خانه » تغذیه » برای خواب بهتر و داشتن آرامش کاهو بخوریم

برای خواب بهتر و داشتن آرامش کاهو بخوریم

  • در طب اسلامی کاهو جزء بهترین و مؤثرترین عوامل هضم غذا محسوب می‌شود؛ کاهو و به‌ویژه نوعی از آن که دارای برگ‌های زرد است، غذایی زود هضم است و خوابی آرام را به‌دنبال دارد. از این‌رو به نقل از پیامبراکرم(ص) آمده است که کاهو خواب‌آور است و برای هضم غذا مفید است.

 

امام رضا(ع) توصیه فرمودند: تا می‌توانید کاهو بخورید، زیرا کاهو رقت خون را از بین می‌برد و بهتر از سایر سبزی‌ها خون را تصفیه می‌کند و همچنین کاهو خواب‌آور و آرام‌بخش است.

 دین مقدس اسلام، حاوی نکات غنی و ظریف از بهداشت کامل در زندگی فردی و اجتماعی است و عمل به توصیه‌های فردی، تغذیه‌ای و بهداشتی ضامن سلامت انسان است.

  مبدأ پیدایش غذا از جانب خداوند برای تداوم حیات و توانمندی در انجام تکالیف به انسان عطا شده است و می‌توان گفت سبک زندگی سالم و پیروی از یک الگوی تغذیه‌ای سالم، نقش بسزایی در سلامت افراد خانواده دارد.

 مصرف سبزیجات از دیرباز در سبک صحیح زندگی توسط ائمه و پزشکان توصیه شده است و در همین راستا به بیان خواص اعجاب‌انگیز کاهو از کلام ائمه می‌پردازیم.

در طب اسلامی کاهو جزء بهترین و مؤثرترین عوامل هضم غذا محسوب می‌شود؛ کاهو و به‌ویژه نوعی از آن که دارای برگ‌های زرد است، غذایی زود هضم است و خوابی آرام را به‌دنبال دارد. از این‌رو به نقل از پیامبراکرم(ص) آمده است که کاهو خواب‌آور است و برای هضم غذا مفید است.

در میان سبزیجات کاهو، مملو از نمک‌های معدنی است و خاصیت قلیایی دارد؛ از این‌رو مصرف آن تأثیر اعجاب‌گونه‌ای در تصفیه خون دارد که در همین زمینه امام رضا(ع) توصیه فرمودند: تا می‌توانید کاهو بخورید، زیرا کاهو رقت خون را از بین می‌برد و بهتر از سایر سبزی‌ها خون را تصفیه می‌کند و همچنین کاهو خواب‌آور و آرام‌بخش است و برای کسانی که عصبانی و مبتلا به بی‌خوابی هستند نیز مفید است.

(No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

چیز کیک

چیز کیک خوشمزه با کره فراوان برای روزهای تعطیل و خسته کننده هفته

چیز کیک یک نوع دسر است و بیشتر به آن چیز کیک معجزه اور میگویند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *