اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

برای خواب بهتر و داشتن آرامش کاهو بخوریم

0

  • در طب اسلامی کاهو جزء بهترین و مؤثرترین عوامل هضم غذا محسوب می‌شود؛ کاهو و به‌ویژه نوعی از آن که دارای برگ‌های زرد است، غذایی زود هضم است و خوابی آرام را به‌دنبال دارد. از این‌رو به نقل از پیامبراکرم(ص) آمده است که کاهو خواب‌آور است و برای هضم غذا مفید است.

 

امام رضا(ع) توصیه فرمودند: تا می‌توانید کاهو بخورید، زیرا کاهو رقت خون را از بین می‌برد و بهتر از سایر سبزی‌ها خون را تصفیه می‌کند و همچنین کاهو خواب‌آور و آرام‌بخش است.

 دین مقدس اسلام، حاوی نکات غنی و ظریف از بهداشت کامل در زندگی فردی و اجتماعی است و عمل به توصیه‌های فردی، تغذیه‌ای و بهداشتی ضامن سلامت انسان است.

  مبدأ پیدایش غذا از جانب خداوند برای تداوم حیات و توانمندی در انجام تکالیف به انسان عطا شده است و می‌توان گفت سبک زندگی سالم و پیروی از یک الگوی تغذیه‌ای سالم، نقش بسزایی در سلامت افراد خانواده دارد.

 مصرف سبزیجات از دیرباز در سبک صحیح زندگی توسط ائمه و پزشکان توصیه شده است و در همین راستا به بیان خواص اعجاب‌انگیز کاهو از کلام ائمه می‌پردازیم.

در طب اسلامی کاهو جزء بهترین و مؤثرترین عوامل هضم غذا محسوب می‌شود؛ کاهو و به‌ویژه نوعی از آن که دارای برگ‌های زرد است، غذایی زود هضم است و خوابی آرام را به‌دنبال دارد. از این‌رو به نقل از پیامبراکرم(ص) آمده است که کاهو خواب‌آور است و برای هضم غذا مفید است.

در میان سبزیجات کاهو، مملو از نمک‌های معدنی است و خاصیت قلیایی دارد؛ از این‌رو مصرف آن تأثیر اعجاب‌گونه‌ای در تصفیه خون دارد که در همین زمینه امام رضا(ع) توصیه فرمودند: تا می‌توانید کاهو بخورید، زیرا کاهو رقت خون را از بین می‌برد و بهتر از سایر سبزی‌ها خون را تصفیه می‌کند و همچنین کاهو خواب‌آور و آرام‌بخش است و برای کسانی که عصبانی و مبتلا به بی‌خوابی هستند نیز مفید است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری