اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

کارآمدترین خواص زغال اخته در بیماریها

0

زغال اخته از خوشمزه ترین میوه هایی است که مادر دسترس داریم و از آن استفاده می کنیم.اگر به این میوه علاقه دارید و تمایل دارید که از خواص زغال اخته اطلاع پیدا کنید ما را در ادامه ی مطلب همراهی کنید. خواص زغال اخته در طب سنتی بسیار شناخته شده است.

 

خواص زغال اخته در درمان بیماری ها

خواص زغال اخته

درمان اسهال معمولی و اسهال خونی از خواص زغال اخته است.بدین منظور یک قاشق سوپخوری زغال اخته فرنگی را با یک فنجان آب سرد در ظرفی بریزید و ان ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش بیاید و پنج دقیقه بجوشد و بعد ظرف را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه بگذارید تا دم بکشد بعد ان را در صافی بریزید و بافشار صاف کنید و هر روز دو تا شش فنجان از آن را بنوشید. کسانی که مبتلا به اسهال های شدید شده اند باید هر هشت یا ده ساعت یک قاشق سوپخوری تنتور زغال اخته را در یک هشتم لیتر آب سرد حل کرده بنوشند.

کسانی که مبتلا به اسهال معمولی شده اند باید ده تا پانزده قطره تنتور زغال اخته را که در داروخانه به نام Telnture d’Airelle می فروشند، روی یک حبه قند بریزند و بخورند. بیست و پنج تا سی قطره از این تنتور اندازهٔ متوسط و یک قاشق قهوه خوری حداکثر مقدار مصرف است که باید با هفت قاشق آب گرم مخلوط کرده بنوشید. تنتور زغال اخته فرنگی را خودتان هم می توانید تهیه کنید.

خواص زغال اخته

طرز تهیهٔ آن این است که یک پنجم شیشهای که در آن محکم بسته می شود پر از میوه زغال اخته فرنگی کنید، و بعد چهار پنجم بقیه را از الکل سفید بر آن را مدت سه هفته در مقابل آفتاب شدید تابستانی بگذارید گاه به آن را تکان دهید، بعد از گذشتن سه هفته محتوای آن را صاف کرده  در شیشهٔ دیگری آن را بریزید و برای مواقع ضروری نگهداری کنید.

در دیگر تهیهٔ تنتور زغال اخته فرنگی این است که یک چهارم لیتر  طریقهٔ میوه زغال اخته را در یک لیتر الکل نود درجه بریزید و آن را برای مدت طولانی بگذارید بماند، به این ترتیب شما نوشابه زغال اخته فرنگی به دست خواهید آورد که اگر آن را با آب مخلوط کنید نوشابهٔ خنکی که در عین حال از اسهال جلوگیری می کند به دست خواهید آورد.

آخرین نسخهٔ معالجهٔ اسهال این است که چهل گرم زغال اخته فرنگی را در چهل گرم الکل چهل درجه، به مدت دوازده ساعت بخیسانید، بعد آن را با فشار صاف کرده و قبل از هر غذا چهل قطره از آن را مصرف کنید.

 

 

درمان بواسیر از خواص زغال اخته

خواص زغال اخته

درمان بواسیر از مهمترین خواص زغال اخته است. بدین منظور در ظرفی یک مشت زغال اخته را با یک لیتر آب بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا آنقدر بجوشد که نصف مخلوط ظرف بخار شود و بعد آن را در صافی ریزی بریزید و با فشار صاف کنید. مایعی که به دست می آید برای معالجهٔ بواسیر به صورت تنقیه و یا کمپرس گرم مصرف می شود.

 

 

درمان بی اختیاری ادرار کودکان از خواص زغال اخته

خواص زغال اخته

برای درمان بی اختیاری بچه ها در دفع ادرار سی گرم برگ زغال اخته فرنگی را با یک لیتر آب در ظرفی بریزید، آن ظرف را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و آنقدر بجوشد تا یک سوم آن بخار شود. بعد آن را صاف کرده و مقدار کافی شکر در آن بریزید و به بچه هایی که دچار بی اختیاری ادرار هستند و نمی توانند ادرار خود را کنترل کنند، هر شب قبل از خواب یک فنجان قهوه خوری به آنها بدهید.این عارضهٔ مزاحم بکلی رفع خواهد شد

 

 

رفع سرفه از دیگر خواص زغال اخته

خواص زغال اخته

زغال اخته دوای سرفه است. بدین منظور  به هر مقداری که خواستید یک سوم زغال اخته فرنگی را با  یک سوم شکر و یک سوم آب مخلوط کنید و در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا بجوشد و قوام آید.این شربت قوام امده را صاف کرده و عروقت حملهٔ سرفه شروع شد ، قاشق از آن را بخورید. مقدار مصرف این شربت برای رفع سرفه دو تا سه قاشق سوپخوری می باشد

 

 

دیگر مصارف زغال اخته

خواص زغال اخته

زغال اخته فرنگی به عنوان دسر غذا مصرف میکنند، از آن مربا درست کنند، مارمالاد تهیه می کنند و یا شربت یا لیموناد از آن تهیه کرده و یا آن تقطیر کرده و عرق زغال اخته فرنگی از آن میگیرند. اگر به ليکور زغال اخته فرنگی برای هر کیلو صد و بیست گرم شکر اضافه  کنید لیکور خیلی لذیذ و خوشمزه ای به دست می آید. ساقه و برگهای زغال اخته را دباغان براى نرم کردن چرم به کار می برند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری