اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

تاریخچه میوه گردو و خواص کلی گردو

0

در این مطلب از سایت دکتر طب از میوه ی گردو یک بسیار هم در ما ایرانیان پرطرفدار است صحبت می کنیم.ما در وعدهی صبحانه و میوه گردو را همراه با کشمش و غیره مصرف می کنیم و میوه گردو در سبد غذایی ما جایگاه مهمی دارد.یک گردو را طوری از پوست درآورید که سالم بماند و خوب به آن نگاه کنید، شکل مغز آدمی است.قدیمی ها، گردو را به مغز انسان تشبیه میکردند و به همین دلیل با سردرد آن را ارتباط می دادند.

 

 

تاریخچه میوه گردو

میوه گردو

درخت گردو سابقه ای خیلی قدیمی دارد و منشا ظهور آن معلوم نیست، ولی بی تردید باید گفت گهوارهٔ اصلی آن در آسیا بوده است. در طبقات زمین متعلق به عهد چهارم زمین شناسی، نقش و نگار برگهای درخت گردو را پیدا کرده اند و به این دلیل، میگویند این درخت در عهد چهارم وجود داشته است. درخت گردو در مناطق معتدله می روید و باید آن را بکارند، ولی به حالت وحشی هم اینجا و آنجا پیدا می شود. در ایران، جنگلهای گردوی کردستان شهرت جهانی دارد. در قرون وسطا گردو قدر و قیمت زیادی پیدا کرد و در آن زمان در فرانسه شغل تازه ای برای به گردو پیدا شد که معروف به اندازه گیر گردو بود و اشخاصی بودند که کار آنها اندازه گیری گردو و طبقه بندی آنها بود و به سرعت و مهارت تمام این کار را انجام میدادند.

 

 

خواص کلی میوه گردو

میوه گردو

از سالیان دراز خواص طبی میوه گردو را شناخته و آن را تجزیه و تحلیل میکردند. از نوشته هایی که در دست ماست در قرن اول میلادی دیوسکورید خواص میوه گردو را در کتاب خود این طور شرح میدهد: میوه گردو سردرد را تحریک می کند ولی کرم کدو را دفع میسازد. در قرن نهم میلادی سنت ایزودور دوسوی دربارهٔ گردو این طور نسخه می داد: پوست درخت گردو ضد کرم است، میوه گردو برای رفع مسمومیت و آبسه های کبدی است. پوست میوه گردو برای معالجهٔ ریزش آب از چشم و برگهای درخت گردو برای درمان کرم کدو، نقرس و جذام مفید است!

 

 

تجزیه علمی برگ میوه گردو

میوه گردو

برگهای درخت گردو دارای یک آلکالوئید، اینوزید  و یک مادهٔ چربی اصیل مقوی و دارای نمکهای معدنی فسفردار است. برگ و پوست سبز گردو، مقوی و تصفیه کنندهٔ خون هستند. خود گردو بی اندازه مغذی است؛ چنانکه پانصد گرم گردوی پوست کنده و خشک اگر مصرف شود سه هزار و پانصد کالری در بدن تولید می کند، که این مقدار کالری برای چهل و هشت ساعت کافی است ولی مسلم است که این مقدار گردو را یکدفعه نمی شود خورد و اگر کسی آن را بخورد دچار سوء هاضمه خواهد شد، زیرا گردو درعین حال که مغذی است گوارش آن هم سنگین است و اگر زیاد خورده شود مخاط روده ها و سقف دهان و زبان را متورم خواهد کرد؛ به همین علت است که باید بعد از خوردن گردو دهان را کاملاً شستوشو داد.

میوه گردو

گردو برای اشخاصی که روده ه ای علیل و ضعیفی دارند می تواند بحرانهای اسهال تولید کند. گردوی خشک، قند و آب ندارد، ولی دارای ویتامینها و املاح معدنی و مقدار زیادی مواد چربی است. از گردو، روغن و پروتئین گردو استخراج می کنند. پروتئین گردو نزدیک به پروتئین حیوانی است و به همین جهت گیاه خواران به جای گوشت و پروتئینهای حیوانی گردو، فندق و بادام می خورند. در رستورانهای گیاهخواران، غذایی به نام بیفتک کوبیده وجود دارد که مخلوطی از گردو و غلات کوبیده است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری