اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

درمان بیماری لایم با چند گیاه ساده و طبیعی

0

پلینی کبیر، طبیعت گرای قرن اول میلادی، که هیچ تلاشی در پنهان کردن نفرت خود نداشت، گفته بود: «کنه ها بدترین و ناخوشایندترین موجودات هستند.» حالا تصور کنید اگر کنه های خونخوار ناقل بیماری لایم را می دید چه می گفت. مراقب دانه های قرمز باشید بیماری لایم که حدود ۲۵ سال پیش شناخته شد، یک بیماری منتقله به انسان از طریق بیماری زاهای حیوانی یا عوامل عفونی است. این بیماری نسبتاً جدید چطور به وجود آمده است؟  برای درمان بیماری لایم دانستن جواب این سوال مهم است .علت آن را باید در توسعهٔ معاملات ملکی جستجو کرد. هر ساله، خانه های بیشتری در نزدیکی نواحی حیات وحشی ساخته میشود، که حیوانات را در تماس بیشتر با انسان قرار میدهند.

درمان بیماری لایم

از جملهٔ این حیوانات گوزن ها و حیوانات گیاهخواری هستند که در نبود حیوانات وحشی گوشتخوار ازدیاد پیدا کرده و به طرف باغ ها و باغچه ها هجوم می آورند. بیماری لایم معمولا با یک دانهٔ قرمز معروف به چشم گاوی خود را نشان میدهد، ولی در حدود ۱۰۰ درصد موارد، دانه ای ظاهر نمی شود. بعد از چند هفته تا چندین ماه، در ۷۰ درصد کسانی که درمان نشده اند، باکتری ها به مفاصل و شاید اندام های دیگر، مخصوصاً دستگاه عصبی مرکزی، تهاجم کرده و التهاب مزمن مفاصل ایجاد می کنند. در حال حاضر، در مناطقی که بیماری لایم زیاد نیست، در ۱ تا ۲ درصد پادتن بورلیا دیده می شود، که نشان میدهد این ها تا حدی در معرضی باکتری بوده اند. و در برخی مناطق بومی بیماری لایم، این میزان به ۱۰ درصد می رسد به خاطر معروف شدن بیماری لایم، ما نه تنها همه گیری این بیماری، بلکه همه گیری تشخیص اشتباه را هم پیدا کرده ایم.

برخی پزشکان خیلی زود به تشخیص بیماری لایم از روی علائم آن  دانه های پوستی، سردرد، تب، تهوع، و درد ماهیچه ها میرسند، ولی این علائم در بسیاری بیماری های دیگر هم دیده میشود. در بررسی سال ۱۹۹۵ انجمن پزشکی امریکا، فقط نیمی از بیمارانی که بیماری لایم در آنها تشخیص داده شده بود، واقعاً به آن مبتلا بودند.

 

 

درمان بیماری لایم با گیاهان سنتی 

درمان بیماری لایم

در این بخش از مطلب سایت دکتر طب ما به شما چند گیاه مناسب برای درمان بیماری لایم را معرفی می کنیم.این گیاهان گیاهانی هستند که شما و پزشکتان ممکن است بخواهید با درمان دارویی همراه کنید. و دو گیاه سیر و نعناع کوهی می توانند از بیماری لایم جلوگیری کنند، چون این ها دو دفع کنندهٔ طبیعی کنه هستند.

 

 

درمان بیماری لایم با اکیناسه فراموش نشود

درمان بیماری لایم

دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دارویی دانشگاه پوردیو، به صراحت ازاکیناسه دفاع کرده و به مطالعات گستردهای اشاره می کند که نشان داده اند محرک دستگاه ایمنی است و مقاومت بدن را در برابر عفونتهای باکتریایی بالا می برد. یک قرن پیش، مقدار مصرف توصیه شده برای اکیناسه یک گرم (تقریباً نصف قاشق مرباخوری) در روز بود. اکیناسه به صورت چای، تنتور، و کپسول به فروش می رسد.  اغلب کمی تنتور آن را به آبمیوه یا چای اضافه می کنند. (گرچه اکیناسه ممکن است زبان را موقتاً دچار سوزش یا بیحسی کند، ولی این خطری ندارد.)

 

 

درمان بیماری لایم با سیر را حتما امتحان کنید

درمان بیماری لایم

لویی پاستور اولین کسی بود که اثر ضدباکتریایی عصارهٔ سیر را توضیح داد. اخیراً کشف شده است که سیر حتی بر روی بسیاری سویه های باکتریایی مقاوم به آنتیبیوتیک هم مؤثر است. مطالعات دانشمندان هلندی میگوید برای دریافت بهترین تأثیر آنتیبیوتیکی سیر نیاز به خوردن روزانهٔ ۵ تا ۱۵ حبهٔ آن است. خوردن این مقدار سیر شاید سخت باشد، ولی متوجه شده اند که خوردن خرد کرده و هم زدهٔ آن با هویج هم مؤثر است. اگر باز هم نمی توانید این مقدار سیر بخورید، ناامید نشوید. برخی معتقدند گرچه مقدار کمتر سیر نمی تواند بیماری را درمان کند، ولی همراه کردن آن با آنتیبیوتیک مؤثر است.

 

 

درمان بیماری لایم با نعناع کوهی موثر است

درمان بیماری لایم

اگر دارای باغچه و یا باغ در محل زندگی خود هستید بهتر است که  وقتی از خانه بیرون می روید مخصوصا در تابستان ها ، برگ نعناع کوهی را خرد کرده و روی پاهایتان بمالید .

 

 

درمان بیماری لایم با شیرین بیان یک راهکار مناسب

درمان بیماری لایم

یکی از  قویترین ترکیبات باکتری کش شیرین بیان، با ترکیبات ضدباکتریایی به میزان ۳۳درصد وزن خشک آن است. جالب این که چینی ها شیرین بیان را قرن ها برای درمان عفونت های باکتریایی مثل سل مصرف میکردند. سعی کنید اغلب از ریشهٔ شیرین بیان را استفاده کنید ، که ضدویروس نیز هست و در درمان عفونتهای باکتریایی و ویروسی مفید است. ترکیباتی مثل ساپونین ها، که در شیرین بیان هست، قدرت تأثیر سایر آنتیبیوتیکها را افزایش می دهد. سپس گیاهان دیگری که ترکیبات باکتری کش دارند به ترتیب عبارت انداز اریش سن، رازی، مرزن گوش، و اکلیل کوهی، میتوان از این ها چای درست کرده و با عصارهٔ شیرین بیان آن را مخلوط کرد و نوشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری