اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

رژیم غذایی مناسب که خاصیت درمانی نیز دارد.

0

انواع رژیم غذایی وجود دارد که بیشتر افراد با آن آشنا هستند و حتی آن را امتحان نیز کرده اند اما نکته مهم این است که یک رژیم غذایی خوب علاوه بر خاصیت ایجاد تناسب اندام باید این خاصیت را داشته باشد که بیماری های فرد را نیز تا اندازه ای که به تغذیه وابسته است درمان کند.در این مطلب از مجله پزشکی دکتر طب شما را با انواع رژیم غذایی مناسب آشنا می کنیم.

رژیم غذایی

امساک کوتاه مدت کلید درمان همه بیماری ها

صبح که از خواب برمیخیزید چیزی نخورنید و از ساعت هشت صبح تا هشت بعدازظهر هر دو ساعت آب یک پرتقال را بنوشید (ممکن است آب پرتقال را در یک لیوان آب گرم بریزند). اگر بخواهید امساک را ادامه دهید یک روز بعد چیزی نخورید. اگر آب پرتقال دوست نداشته باشید می توانید آب سبزی یا آب خالص بنوشید. مراقبت کنید که در روزهای امساک رودهها تمیز باشند. این موضوع بسیار مهم است زیرا اگر مورد توجه قرار نگیرد مواد سمی موجود در رودهها مجدداً جذب بدن می گردند و امساک کم و بیش بیهوده و بیفایده می شود.

تنقیه با فشار به وسیله دستگاه مخصوص بهترین طریقه شستشوی روده است در دوران امساک ممکن است علایمی بروز کنند که جای هیچ گونه نگرانی نیست. این علایم عبارتند از تب خفیف (اگر مختصر تبی عارض شود می توان کمی آب گرم بنوشید)، سرگیجه، سردرد، حالت ضعف، بیخوابی، تپش قلب. اگر هریک از علایم فوق ظاهر شود، بتدریج که امساک ادامه یابد ناراحتی از بین خواهد رفت بنابراین نباید برای این عوارض اهمیتی قایل شد. بار زبان و بدمزگی دهان نیز دو علامت بسیار شایع و نشانه آن است که کار پاکسازی بافتها از مواد سمی جمع شده در بدن رو به پیشرفت است.

 

رژیم غذایی بعد از امساک

رژیم غذایی

وقتی پس از سه یا چهار روز امساک را میشکنید، باید یک روز تمام شیر (تازه و نجوشیده) میل کنید. بدین ترتیب که به فاصله هر دو ساعت یک ربع لیتر شیر را جرعه جرعه بنوشید و روز بعد به فواصل هر پنج ساعت به ترتیب زیر غذا بخورید:

صبحانه: آب دو پرتقال، کمی انگور و یک عدد سیب (خوب بجوید). ناهار: سالاد کاهو، بولاغ اوتی، گوجه فرنگی، خردل و تره تیزل (شاهی) و هویج رنده کرده (سس آن روغن زیتون و آبلیمو باشد). نان سیاه برشته سرد با کره، یا گلابی یا یا سیب.غذای شب: کلم پخته با بخار (یا امثال آن)، هویج و آلوی پخته، انجیر یا انگور به عنوان غذای دوم.اگر به شما دستور داده شود که بعد از امساک رژیم تمام میوه را برقرار سازید از انجام دستور «یک روز شیر و روز بعد غذای مخصوص» صرف نظر کنید

 

رژیم تمام میوه

رژیم غذایی

در رژیم تمام میوه باید روزی سه وعده غذا از میوه های تازه و آبدار مانند سیب، گلابی، انگور، گریپفروت، پرتقال، اناناس، هلو، طالبی (و سایر میوههای آبدار فصل) میل کنید. لیکن مصرف موز یا میوههای خشک یا کنسرو و سایر میوههای نظیر آنها ممنوع است. برای نوشیدن، می توان آبلیمو بدون شیرینی با آب داغ یا سرد آشامید نه چیز دیگر. اگر هرگونه غذایی حتی نان با میوه مصرف شود تمام ارزش درمانی رژیم از بین خواهد رفت (اگر در نتیجه این رژیم وزنتان خیلی کم شد، میتوانید یک لیوان شیر به هر وعده غذای میوه ای خود اضافه کنید).

تذکر خاص – مراقبت کنید که میوه ها کاملا رسیده باشند. خوردن میوه های نارس یا ترش به هیچ وجه خوب نیست.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری