اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

۸ راه درمان سرماخوردگی به روش طبیعی

0

درمان سرماخوردگی روشهای گوناگونی دارد . شما نه تنها میتوانید برای درمان سرماخوردگی از داروهای شیمیایی استفاده کنید بلکه میتوانید از داروهای گیاهی هم کمک بگیرید . در این پست از سایت پزشکی دکتر طب برخی راههای سنتی درمان سرماخوردگی را برایتان بیان میکنیم.

درمان سرماخوردگی به روش سنتی

۱- برای درمان سرماخوردگی اگر بیدار هستید و احساس خارش و ناراحتی در سینه و گلو میکنید ، خلط خود را بیرون داده تا به سینه فرو نرود . بهترین راه خروج عفونت ها از بینی است . میتوانید با فین کردن این کار را انجام دهید . راه دیگر برای این کار اینست که ( گیاه سحا یا مقداری سیاه دانه را نزدیک بینی قرار داده و آن را ببوید، تا عفونت (زکام) از بینی خارج و به سینه نریزد). مخصوصا کسانی که تنگی نفس و اسم دارند و ریه هایشان ضعیف است .

۲- برای درمان سرماخوردگی مواد غذایی ترش و شور و همچنین سرد و تر (بلغم زاها) مصرف نکنید .

۳- برای درمان سرماخوردگی مربای بنفشه را در صبح میل کنید و بعد ماء الشعیر هم روی آن بخورید. هم چنین دم کرده گل بنفشه بسیار عالیست .

۴- برای درمان سرماخوردگی از سوپی استفاده کنید که در آن کدو، تره، روغن بادام و آرد جو استفاده شده باشد . یادتان باشد که در صورتی که بیمار تب دارد بدون گوشت باشد. همچنین خوردن نیم رو (تهیه شده با تخم مرغ رسمی و روغن سالم) هم میتواند مفید باشد .

درمان سرماخوردگی با سوپ
درمان سرماخوردگی با سوپ

۵ – برای درمان سرماخوردگی حمام کردن گرم و بخور دادن با بخار دم کرده بابونه، پونه، مرزنجوش و بومادران مفید است و باعث جلوگیری از آبریزش بینی و ترمیم مجاری خواهد شد. همچنین بخور دادن سندروس و کندور نیز توصیه می گردد. ضمناً نباید از آبریزش بینی جلوگیری کرد مگر در اواخر بیماری وقتی که مطمئن شدیم، به سینه نریخته و آب بینی زیاد است. وگرنه اجازه دهید اب بینی خارج شود .

۶- طبق بررسی های بدست امده برای شروع زکام کمپرس گرم روی سر بوسیله پارچه ای گرم و نمک داغ به طوری که بیمار گرمی آن را در مغز سر احساس کند، مفید است.

شما میتوانید برای این کار کمی نمک دریا را در ظرفی ریخته و گرم کنید. یادتان نرود که در حین داغ شدن نمک، می توانید برای جلوگیری از سوختن آن، مرتب آن را هم بزنید. یکی از خصوصیات نمک آن است که گرما را به مدت طولانی در خود نگه می دارد.

وقتی که نمک حسابی داغ شد ، آن را سریعاً داخل یک پارچه یا کیسه ریخته و بر روی سر قرار دهید. با این کار شاید بیماری و نزله رفع شود و به سینه نریزد. یعنی به سرفه های خلط دار منجر نگردد و باعث عفونت سینه نشود.

۷- باز هم یاداوری میکنیم که گیاه سحا یا مقداری سیاه دانه را نزدیک بینی قرار داده و آن را ببوید، تا نزله (زکام) از بینی خارج و به سینه نریزد.

۸- نکته مهم دیگر اینست که نباید به صورت طاقباز خوابید، بلکه باید خواب را کم کرده و نشسته خوابید و در شب نیز دو سه بار از خواب بیدار شد. دلیل این امر انست که با این کار مانع از ورود خلط و عفونت به داخل سینه در موقع خواب می شود؛ چرا که ورود ترشحات پشت حلق به مجاری تنفسی و ریه، باعث پونومونی (ذات الریه) خواهد شد. این ترشحات باید از طریق مجاری بینی دفع شوند و یا این که از طریق مری وارد معده شده و از بدن دفع شوند.

نکته مهم برای درمان سرماخوردگی

– سعی کنید انتی هستامین نخورید . چون جلوگیری از آبریزش بینی در ابتدای سرماخوردگی، باعث ریختن آن داخل سینه و عفونت سینه می شود. خوردن قرص ها نیز باعث سرکوب شدن علایم سرماخوردگی می شود، ولی برخورد صحیح آن است که با انجام موارد فوق الذکر ظرف یکی دو روز اخلاط و بیماری از بدن دفع گردد و شما بهبود یابید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری