اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

رفع بوی بدن با روشهای طبیعی و ساده

0

فعالیتهای های شیمیایی زیر بغل انسان شگفت انگیز است. بیشتر بوی بدن ما ناشی از غدد عرق آپوکرین هستند، که بیشتر آنها در ناحیهٔ زیربغل واقعند. ما همه با این غدد ویژه به دنیا می آییم ولی آن ها تا دوران بلوغ فعالیت چندانی ندارند، و در این هنگام شروع به آزاد کردن ترشحاتی شیری شکل میکنند که بوی مخصوصی دارد.که در این مقاله از سایت دکتر طب از روش های ساده رفع بوی بدن برای شما صحبت می کنیم.

اگر ما به طور مرتب – یعنی هر شش ساعت یک بار – آن را نشوییم، باکتریها در آن شروع به تکثیر می کنند، و بعد از مدتی، حدس می زنید چه می شود؟ مردان غدد آپوکرین بیشتر و بزرگتری از زنان دارند، از این رو، بوی بدن آنها هم بیشتر است، گرچه زنان بیشتر دئودورانت مصرف میکنند.

 

رفع بوی بدن با روش های طبیعی

رفع بوی بدن

علاوه بر عدم رعایت بهداشت، کمبود عنصر روی در بدن، دیابت یا بیماری کبدی، یبوست مزمن، و و برخی انگل ها هم ممکن است علت بوی بد بدن باشند. گیاهخواران میگویند بوی بدن در گوشت خواران بیشتر است. استحمام مرتب احتمالا بهترین راه کنترل بوی بدن است، ولی اگر بدون استفاده از دئودورانت در جمع احساس ناراحتی می کنید، نیازی نیست که به خوشبوکننده های گران قیمت تجاری روی بیاورید.

 

گیاهان سابقه ای طولانی و درخشان در استفاده به عنوان دئودورانت دارند. عجیب نیست که گیاهانی که بیشتر از همه مصرف می شوند همه اثر ضد باکتریایی بر ریزسازواره هایی دارند که غدد آپوکرین را بدبو میسازند. در اینجا نمونه های از این گیاهان معرفی می شود.

 

رفع بوی بدن با گشنیز  و شیرین بیان و گیاهان دیگر فراموش نشود

رفع بوی بدن

بانک اطلاعاتی موثق نشان می دهد که گشنیز و – شیرین بیان هر دو حاوی ۲۰ ترکیب شیمیایی با اثر آنتیبیوتیکی هستند. مرزنگوش و اکلیل کوهی ۱۹ ترکیب؛ زنجبیل ۱۷؛ دارچین و زیرهٔ سبز ۱۱؛ و برگ بو ۱۰ ترکیب . (فلفل سیاه ۱۴ و سیر  هم ۱۳ ترکیب دارند، . با توجه به مقدار ترکیبات ضدباکتریایی در گیاهان مختلف – نه تعداد ان ها- شیرین بیان ۳۳ درصد وزن خشک خود ترکیبات ضدباکتریایی دارد؛ آویشن تا ۲۱٫۳ درصد؛ مرزنگوش تا ۸/۸ درصد؛ اکلیلی کوهی تا ۴/۸ درصد؛ گشنیز تا ۲/۲ درصد؛ و رازیانه تا ۱/۵ درصد. همهٔ این گیاهان تا حدی بر علیه باکتریهای موجد بوی بدن تأثیر می کنند.

یکی از راه های استفاده از این دئودورانت های گیاهی، به شکل گرد درآوردن و مالیدن آنها به زیربغل است. این روشی مؤثر است، ولی ممکن است لباس ها را کثیف کنند. پس، توصیه میشود به جای این کار،چای گیاهی قوی خودتان را تهیه کنید، پارچه ای را در آن بخیسانید، و به زیربغل بمالید.

مقداری مریم گلی هم اضافه کنید. این چای ممکن است به عنوان ضد عرق هم تأثیر کند. همچنین می توانید این گیاهان را در هنگام استحمام مصرف کنید. آنها را در کیسه ای پارچه ای ریخته و اب داغ روی ان بریزید.

 

 

رفع بوی بدن با جوش شیرین و آرد ذرت را امتحان کنید

رفع بوی بدن

مخلوط این دو گرد را روی محل بدبو بمالید. اثر خشک کنندگی هر دو این ها بر رفع بوی بد مؤثر است. هر کسی که ظرف درباز جوش شیرین را برای کنترل بود در یخچال گذاشته باشد، خاصیت ضد بوی آن را به خوبی می شناسد. می دانیم کخ جوش شیرین گیاه نیست، ولی چون فراوردهای طبیعی و مؤثر برای رفع بوی بدن است آن را به این قسمت اضافه کردیم

 

 

رفع بوی بدن با آب شلغم بی تاثیر نیست

رفع بوی بدن

 

این موضوعی بامزه از دکتر جان هاینرمن انسانشناس است که  بسیار جالب بود: بعد از این که یک همکار ژاپنی آب شلغم یا ترب را برای کنترل بوی بدن توصیه کرده بود، دکتر هاینرمن کمی شلغم را آب گرفته و زیر هر بغل مالیده بود. نتیجه را چنین گزارش کرد: «آب شلغم مانع عرق کردن نشد، ولی بوی بدن را تا ده ساعت از بین برد.» باور کردنش مشکل است.

رفع بوی بدن با سبزیجات دارای عنصر روی موثر است

رفع بوی بدن

کمبود عنصر روی ممکن است باعث بوی بد بدن شود. رساندن روی به بدن از طریق غذاهای آماده ساده نیست، چون در طی آماده سازی غذا از بین می رود. ولی خوراکی های کامل مقدار زیاد آن را دارند. منابع خوب عنصر روی عبارتند از اسفناج، جعفری، کلم پیچ، کلم فندقی، خیار، لوبیاسبز، آندیو (کاسنی فرنگی)، و آلو، اسفناج از همه بیشتر دارد، و بقیه هم به ترتیب کم شدن مقدار روی در آنها نام برده شدند. اگر یک نوشیدنی ضد بوی بدن می خواهید، هرکدام یا همهٔ آنها را با هم آب بگیرید و بخورید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری