اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

درمان تب با روش های خانگی و سنتی

0

 

همه ی ما در طول عمرمان حتما یک بار دچار تب شده ایم که ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد.درمان تب هم به روش سنتی و هم به روش شیمیایی امکان پذیر است. بهتر است که برای درمان تب از روش های سنتی به جای روش های شیمیایی استفاده کنیم.در این مطلب از سایت دکتر طب برای شما از روش های طبیعی درمان تب صحبت می کنیم.

 

درمان تب به روش سنتی:

درمان تب

تعداد بیشماری گیاهان در سراسر دنیا برای پایین آوردن تب مصرف می شوند. تنها در اندونزی ۲۵۶ گیاه ضد تب در بین مردم شناخته شده اند. هدیهٔ تلخ شناخته شده ترین داروی ضد تب آسپیرین است، که از سالیسیلات های موجود در پوست درخت بید و گیاهانی دیگر گرفته شده است. سالها پیش از این که شرکت داروسازی بایر آسپیرین طبیعی را به صورت قرص دراورد، درخت بید از نواحی نزدیک قطب شمال تا مناطق گرمسیری استوا روییده و توسط میلیونها نفر از اقوام بومی استفاده می شد.

 

اسید سالیسیلیک دمای بدن را پایین می آورد، ولی همین مادّه باعث می شود تا دمای گیاه تا حد معینی بالاتر از دمای محیط شود. بنا براین، اگر می خواهید با گیاه تب را پایین بیاورید، باید خودتان را برای داروی طبیعی تلخ آماده کنید. چون عموماً تب را نشانهٔ وجود عفونت میدانند، گاهی پایین آوردن آن اشتباه است. تب تا درجهٔ معینی برای بدن مفید است.

بیشتر ریزسازواره های موجب بیماریها در چنین دمایی از بین می روند. پس تب یکی از راه هایی است که دستگاه ایمنی بدن با آن سعی در کشتن مهاجمان بدن دارد. اشکال در اینجاست که طولانی شدن تب بالا ممکن است خود ما را هم بکشد.

 

قاعدهٔ کلی این است: هر تبی را بلافاصله پایین نیاورید. وقتی به حد ناراحت کننده ای رسید. آن را درمان کنید. در مورد تب های بالا (بالاتر از ۳۹/۴ درجهٔ سانتیگراد) باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. برای پایین آوردن تب های خفیف تر(۳۷/۲ تا ۳۸/۳) می توانید آسپیرین، استامینوفن، یا ایبوپروفن بخورید. یک نکتهٔ احتیاطی را هم در نظر داشته باشید: بیشتر تب های خوش خیم ظرف یکی دو روز برطرف می شوند. اگر هر تبی، حتی تب های خفیف، بیش از ۴۸ ساعت پایدار بماند، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

با یک یا دو قاشق مرباخوری خشک کردهٔ پوست بید در یک فنجان آب جوش چاک است کرده و بگذارید ۲۰ دقیقه خیس بخورد. می توانید برای برطرف کردن تلخی آن دارچین، زنجبیلی، بابونه، یا گیاهان معطر دیگر اضافه کنید.

 

درمان تب با عروس چمنزار اروپایی را امتحان کنید

درمان تب

این هم یکی دیگر از منابع غنی سالیسین موجود در پوست بید برای مقابله با تب است. کمیسیون E، که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، درست کردن چای با یک یا دو قاشق مرباخوری گل عروسی چمنزار را پیشنهاد کرده است. روزی سه فنجان از این چای بخورید. بالا آقطی سیاه. کمیسیون E مصرف روزانهٔ دو تا سه قاشق مرباخوری گل آقطی سیاه را برای مقابله با تب و لرز تأیید کرده است.

 

درمان تب با زنجبیل موثر است

درمان تب

به گفتهٔ دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دارویی دانشگاه پوردیو، در مطالعه بر روی حیوانات آزمایشگاهی، چند ترکیب موجود در زنجبیل اثرات ضد تب از خود نشان دادند. دکتر ) تایلر و من هیچ کدام نمیدانیم این گیاه روی انسان هم آزمایش شده است یا نه، ولی میدانیم  زنجبیل گیاهی بی خطر است و نوشیدن چای زنجبیل، خوردن آبنبات زنجبیلی، یا نوشیدن نوشابهٔ زنجبیلی نباید ضرری داشته باشد. همچنین طعم زنجبیل می تواند سایر چایی های ضد تب گیاهی را خوشمزه کرده و خود هم با تب مقابله کند.

 

 

از نعناع فلفلی را برای درمان تب بهره ببرید

درمان تب

بسیاری گیاه داروشناسان مصرف نعناع فلفلی را برای پایین آوردن تب توصیه کرده و پیشنهاد می کنند آن را با آقطی سیاه یابید همراه کنید. نعناع فلفلی را به چای ضد تب اضافه کنید. لااقل مزه تلخ چای های دیگر را از بین می برد.استفاده از نعناع فلفلی بسیار موثر است و شما می توانید برای درمان تب حتما از این ماده بهره ببرید

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری