اخبار پزشکی و دنیای طب و سلامت روانشناسی تغذیه

بهترین شامپو در سایت داروخونه | فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی

0

بهترین شامپو برای شست و شوی موها :

شست و شوی موها یکی از کارهایی است که همه ما انجام می دهیم ،اگرچه ممکن است برخی از ما پس از شست و شوی مو ها آن را با حوله خشک کنیم ، برخی از ما سشوار کنیم و برخی اجازه می دهند خودش خشک شود و برخی پس از خشک کردن  از حالت دهنده ها استفاده کنند . این کار ها برای کسانی که موهای آن ها از ابتدای تولد خوش حالت و براق و پرپشت بوده شاید نرمال باشد ولی بقیه ی ما باید مراقبت های ویژه ای از موهای خود انجام دهیم .

“اگر موهای فوق العاده ای دارید که عالی به نظر می رسند شاید لازم نباشد کار خاصی انجام دهید ولی از آنجا که اغلب ما مشکلاتی در موهای خود داریم و موهای ما چندان هم فوق العاده نیستند بنابراین به مراقبت بیشتری نیاز دارند . “

با توجه به ویژگی های بسیاری که شامپوها و حالت دهنده ها دارند ابتدا باید مشخص کنیم که کدام محصول مو برای موهای ما مناسب تر است . بهتر از قبل از خواندن این مقاله از دسته محصولات شامپو در سایت داروخونه بازدید و کمی بیشتر با انواع برندها و محصولات آشنا گردید .

null

جنس موهای شما چیست ؟

آیا موهای شما صاف است یا فر ؟ آیا صاف می ایستد یا وز می شود ؟ آیا موهایتان رنگ شده است ؟ هرکدام از این حالت ها یک شامپوی مخصوص به خود دارد :

” شامپوهای مختلف ، خواص و ویژگی های متفاوتی دارند ، برای رسیدن به موهای ایده آل لازم است با دقت بیشتری شامپوی مناسب موهایتان را انتخاب کنید تا درخشندگی و حالت موهایتان در بهترین وضعیت قرار گیرد . “

راحت ترین روش انتخاب شامپو ، دقت کردن به نوشته های روی شامپو است نوشته هایی نظیر : Dry , Normal ,Oily , Fine ,Frizzy . مهم است که این نوشته با جنس موهایتان مطابقت داشته باشد . مثلا اگر موهای شما در حال ریزش است ، بهترین شامپو برای ریزش مو را انتخاب کنید که بهترین شامپو ضد ریزش مو نیز نامیده می شود .

بهترین شامپو برای موهای ظریف Fine Hair

بهتر است از یک شامپوی حجم دهنده یا Volumizing Shampoo استفاده کنید تا کمی به حجم موهایتان بیافزاید . این شامپو ها در دسته محصولات شامپو حجم دهنده قابل مشاهده اند .

بهترین شامپو برای موهای فرفری یا مجعد Curly Hair

برای جلوگیری از آسیب و خشک شدن مو ها بهتر است از یک شامپو مخصوص موهای خشک و یا مخصوص موهای آسیب دیده استفاده کنید . این شامپو ها در دسته محصولات شامپو مو های فر در سایت داروخونه ، داروخانه اینترنتی و فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی قابل مشاهده اند .

بهترین شامپو برای موهای خشک Dry Hair

به دنبال شامپوهایی حاوی مرطوب کننده های قوی باشید . محتویات این شامپوها را جهت یافتن روغن های طبیعی یررسی کنید زیرا به راحتی جذب موها می شوند.روغن نارگیل یکی از بهترین محتویات در این گونه شامپوهاست .روغن آووکادو ، روغن آرگان و روغن هسته انگور نیز محتویات فوق العاده دیگری اند که در این گونه شامپوها موجود اند . این شامپو ها در دسته محصولات شامپو مو های خشک قابل مشاهده اند .

بهترین شامپو برای موهای چرب Oily Hair

حتما از یک شامپو اختصاصی موهای چرب استفاده کنید ، شامپوهای روزانه یا معمولی را فراموش کنید و از شامپوهایی که حاوی مرطوب کننده ها یا حالت دهنده ها هستند اجتناب کنید . نباید چربی و رطوبت اضافی به موهای چرب بیافزایید . اگر از شوره نیز رنج می برید ، مشکلی که اغلب همراه موهای چرب است ، از شامپوهای ضد شوره حاوی سلنیوم سولفاید ، پیریتون زینک و یا کتوکونازول استفاده نمایید . اغلب مردم شوره را یک مشکل پوست سر خشک می دانند ولی در واقع ، پوست سر برخی از ماها توانایی بیشتری برای تولید چربی دارد  و در چنین شرایطی ، قارچی که روی پوست سر زندگی می کند رشد بیشتری می کند و فرآورده های جانبی مزاحمی به نام شوره تولید می کند که حالت پوسته پوسته به سر شما می بخشد . این شامپو ها در دسته محصولات شامپو مو های چرب قابل مشاهده اند .

بهترین شامپو برای موهای رنگ شده :

از شامپوهای محافظ رنگ مو استفاده کنید تا رنگی را که هزینه بسیاری برای آن پرداخته اید به راحتی از دست ندهید .

پس از انتخاب شامپوهای مناسب جنس موهایتان ، می توانید بر اساس برند به خرید شامپو بپردازید . این شامپو ها در دسته محصولات شامپو مو های رنگ شده قابل مشاهده اند .

استفاده از حالت دهنده ها یا Conditioner :

تا پیش از سال ۱۹۵۰ شامپو چیزی نبود به جز صابون مایع ، تا اینکه سورفاکتانت ها کشف شدند که اگر چه حجم طبیعی موها را حفظ می کردند و ارزان بودند با این حال به موها آسیب می زدند و موها را خشک می کردند . بنابراین حالت دهنده ها تولید شدند تا رطوبت را به موها بازگردانند و موها را از گزند آسیب مصون بدارند .

برای بازگرداندن رطوبت به موهایتان ، هر بار که موهایتان را شست و شو می کنید از حالت دهنده ها استفاده کنید . حالت دهنده نه تنها موهای شما را نرم و لطیف می کند بلکه آن را حالت پذیر تر نیز می سازد . حالت دهنده ها مناسب موهای خشک ، آسیب دیده و رنگ شده و شکننده اند . از استفاده بیش از حد از حالت دهنده ها خودداری کنید زیرا موهای شما را بی روح می سازد .

امروزه حالت دهنده های شوینده  و شامپوهای مرطوب کننده ای هستند که هر دو کار را همزمان انجام می دهند . شامپوهای مرطوب کننده اگر چه حالت دهنده های خوبی هستند ولی حالت دهنده های شوینده معمولا به خوبی شامپو عمل شویندگی را انجام نمی دهند .

آیا باید هر روز موهایتان را بشویید ؟

بسیاری از مردم موهایشان را هر روز می شویند ولی شاید شما نباید این کار را انجام دهید . سه یا چهار بار شامپو کردن موها در هفته بسیار زیاد است ، شست و شوی زیاد چربی طبیعی موها را از بین می برد . این چربی ها برای حفظ شادابی و سلامت مو ضروری اند . اگر موهای چرب دارید می توانید دفعات شستن و شامپو کردن موهایتان را افزایش دهید حتی شاید هر روز یا یک روز در میان . ولی اگر موهای خشکی دارید باید دفعات شستن موهایتان را کاهش دهید در حد هفته ای یک بار . اختیار این مساله بیش از هر چیز دست خودتان است زیرا شما می توانید متوجه چرب بودن موهایتان شوید .

چگونه موهایتان را بشویید ؟

اگر چه به نظر شما این سوال خنده دار است ولی نکات ریزی وجود دارد که شاید به آن ها توجه نکرده باشید .

یک مشت شامپو روی سرتان نریزید و چنگ نزنید ! این کار ممکن است سبب آسیب دیدن کوتیکول های مو و وز شدن موها شود .در عوض کمی شامپو کف دستتان بریزید و به هم بمالید تا کف کند و سپس آن را در سطح سرتان پخش کنید . لطفا موها و پس سرتان را چنگ نزنید !

آب سرد و گرم را فراموش کنید . مناسب ترین آب برای شست و شو موهایتان آب ولرم است .

در هنگام استفاده از حالت دهنده ها  نیز این روش را اعمال کنید ، حالت دهنده را کف دستتان بمالید و سپس از انتهای مو ها شروع به آغشتن نمایید .

سعی کنید عادت کنید حالت دهنده را به انتهای مو بمالید ، موهای نزدیک تر به سطح سر شما به دلیل برخورداری از چربی های طبیعی وضعیت بهتری دارند ولی هر چه به انتهای موها نزدیک شوید موها خشک تر بوده و نیاز مند توجه و مراقبت بیشتری خواهند بود .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.