شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش ساخت مربای هویج اموزش مربای هویج بیماری تغذیه خاصیت سیب خواص خوردن سیب خواص سیب خواص سیب ترش خواص سیب درختی خواص گوجه خواص گوجه فرنگی خواص گوجه فرنگی برای پوست درمان سرماخوردگی درمان سرما خوردگی درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی راه درمان سرماخوردگی راههای درمان سرماخوردگی طرز تهیه مربای هویج طرز تهیه مربای هویج زیبا طرز ساخت مربای هویج فایده سیب فواید خوردن سیب فواید خوردن سیب ناشتا فواید سیب فواید سیب درختی فواید گوجه فواید گوجه فرنگی مربای هویج مربای هویج به شکل گل رز پیشگیری از سرماخوردگی

درمان افسردگی با گیاهان دارویی

خانه » سلامت » درمان افسردگی با گیاهان دارویی

از جمله بیماری های روحی و روانی رایج در کشور، افسردگی می باشد که البته درمان افسردگی سالهاست که میسر می باشد. افسردگی دلایل متعددی می تواند داشته باشد که با چشم پوشی به دلایل افسردگی می توان عنوان کرد بنا به نظر کارشناسان تقریبا همه انواع افسردگی قابل درمان می باشد.
روغن گل محمدی یکی از داروهای گیاهی است که بنا به نظر کارشناسان طب سنتی در فصل های بهار و تابستان می تواند تاثیر به سزایی در درمان افسردگی داشته باشد. بنا به نظر کارشناسان طب سنتی یکی از دلایل مهم افسردگی تجمع فضولات و آلودگی زیر پوست می باشد که استحمام با روغن گل محمدی باعث شادابی چشم گیر پوست و کاهش اثرات افسردگی خواهد شد. نحوه استفاده از روغن گل محمدی به این صورت است که ابتدا آن را بر روی دستمال شوینده بدن همراه با سفید آب مخلوط کرده و بر روی پوست استعمال می‌کنیم و پس از شستشو بدن را با صابون می‌شوییم از این طریق تمام فضولاتی که بر روی پوست قرار گرفته دفع شده و شادابی را به انسان هدیه می‌کند.
روغن گل بنفشه یکی دیگر از مواد طبیعی است که باعث درمان افسردگی می شود. نحوه استفاده و دلایل بهبود با روغن گل بنفشه را دقیقا مانند روغن گل محمدی عنوان کرده اند. از دیگر مواد طبیعی که باعث درمان افسردگی می شود را عرق بید مشک همراه با خاکشیر عنوان نموده اند.

یکی دیگر از مواد طبیعی که باعث درمان افسردگی می شود، زعفران است. زعفران بومي ‌نواحي مختلف آسيا، به‌ويژه جنوب غرب آسيا، جنوب اروپا و جنوب اسپانياست. قسمت مورد استفاده اين گياه- كه به نام زعفران در بازار تجارت موجود است- انتهاي خامه و كلاله گل است. زعفران حاوي مواد چرب، املاح معدني، موسيلاژ و اسانس‌هاي فراواني است. رنگ زعفران مربوط به ماده‌اي به نام كرويسن است. مهم‌ترين خاصيت زعفران- كه از قديم مورد توجه بوده- درمان افسردگي است.
زعفران بويي قوي و طعمي‌ تلخ دارد، باعث تحريك اعصاب شده، اثر مسكن دارد و داراي خاصيت آرام‌بخشي و خواب‌آوري است و بالاخره اگر مي‌خواهيد هميشه شاد و خندان باشيد، زعفران بخوريد.
زعفران را بايد در شيشه‌هاي دربسته و دور از نور نگهداري كنيد زيرا عطر و رنگ خود را در اثر نور از دست مي‌دهد. اسانس زعفران تبخيرشدني است و در صورت نگهداري نامناسب به مرور زمان اسانس آن تبخير، از اثرات دارويي و طعم و مزه آن كاسته شده و مرغوبيت خود را نيز از دست مي‌دهد.
با توجه به اينكه مواد معطر گياه در حالت پودر شده، بسيار سريع‌تر از پودر نشده آن تبخير مي‌شود پس بهتر است زعفران را تا موقع مصرف پودر نكنيد يا در صورت پودر كردن، در ظرف دربسته نگهداري كنيد.


# #

مطالب پیشنهادی

علت آمنوره چیست

علت آمنوره چیست و انواع بیماری آمنوره

خطر مرگ به وسیله بیماری های قلبی برای مردان ایرانی

دلیل ریزش مو

دلیل ریزش مو در زنان چیست | دلایل ریزش مو زنان

خواص تخم شربتی و مضرات تخم شربتی چیه ؟

پربازدید های سلامت

نظرات شما